Inginer Geodez BIROU

  • Full Time
  • Bucuresti
  • Applications have closed

DTG ALFA SRL

Servicii de cadastru, geodezie si topografie

Candidatul ideal

DTG ALFA S.R.L., companie autorizata ANCPI pentru executia de lucrari de specialitate din domeniile cadastrului, geodeziei si cartografiei, angajeaza:

Inginer geodez – lucrari birou

Cerinte:

·         Absolvent studii superioare in domeniul ingineriei geodezice (geodezie, cadastru, topografie, cartografie)

·         Cunoasterea legislatiei in vigoare – Ordin 700/2014

·         Cunostinte bune Autocad, Ms. Office, TopoLT, alte softuri de prelucrare a masuratorilor topografice, utilizare aplicatie e-Terra3;

·         Capacitatea de a procesa volume mari de date, respectand termenele limita;

·         Atentie la detalii;

·         Persoana atenta, perseverenta si increzatoare, optimista si deschisa la nou;

·         Disponibilitatea de a invata lucruri noi, dorinta de autoperfectionare;

·         Certificat autorizare OCPI/ANCPI (constituie avantaj);

Descrierea jobului

Prelucrarea datele brute din teren pentru crearea, modificarea si realizarea lucrarilor pana in stadiul de predare la O.C.P.I.;

Responsabilitati:

·         Integrarea datelor provenite din masuratori;

·         Prelucrarea datelelor importate;

·         Intocmirea documentatiilor cadastrale, depunerea si urmarirea stadiului acestora la O.C.P.I.;

·         Realizare planuri de situatie, profile longitudinale si transversale, relevee constructii ingineresti;

·         Efectuare relevee constructii civile si industriale – masuratori si prelucrare;

Beneficii:

Salariu in functie de evolutia pietei muncii in domeniu, cunstinte;
Bonus in functie de obiectivele agreate, asumate si realizate;
Mediu de lucru tanar, dinamic si prietenos;
Echipa deschisa pentru instruire, formare si dezvoltare profesionala;

Sharing is caring!